Suomas

Dán listtu lea čohkken Suoma sámedikki sámegiela doaimmahat. Sámi Giellagáldu ii vástit dulkkaid ja jorgaleaddjiid kvalitehtas.

Davvisámegiella
Namma  Čujuhus  Telefon/e-poasta Davvisámegiella-suomagiellaSuomagiella-davvisámegiella
Aikio –Arianaick, Inger-Mari imaaikio@yahoo.com Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Aikio-Järviluoma, Seija Peippotie 890540 Oulu +358 40 744 9339seija.aikio@gmail.com  
Aikio, Anne Kirste Saarikoskentie 6 c 1099870 Anár +358 40 768 1689 Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Esko Utsjoentie 3451 Korretoja 99800 Avvil +358 44 53 26 965+358 50 32 69 659 Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Jouni Meneskartanontie 9599800 Avvil Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Aikio, Leena 99980 Ohcejohka +358 40 524 9494 Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Maria Sofia Utsjoentie 1110 Suohpajávri99800 Avvil +358 400 282 202sofe76@hotmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Holmberg, Veikko Sivla 599980 Ohcejohka +358   45 26 78 911veikko.holmberg@pp.inet.fi Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Guttorm,   Inga Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Guttorm, Kirsti Aittijoki Tenontie 5688,99980 UTSJOKI. +358 10 839 3125+358 400 566 186

kirsti.guttorm@samediggi.fi

 
Länsman, Anni-Siiri anni-siiri.lansman@oulu.fi Jorgaleaddji
Nuorgam, Anne Maakuntakatu 21 A 396200 Rovaniemi +358 40 534 3316anne.nuorgam@pp.nic.fi Auktoriserejuvvon dulka ja jorgaleaddji
Pieski, Pentti Huovitie 3 D 26, 00400 Helsinki +358 40 52 29 990pentti@tenolle.fi

www.tenolle.fi

Dulka ja jorgaleaddji
Saijets, Maiju 99690 Vuohčču +358 40 57 63 978saijetm@gmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Somby, Seija Risten +358 40 58 05 513Seija.somby@oulu.fi Jorgaleaddji
Vest, Anja Honkaniementie 899870 Anár +358 10 83 93 116anja.vest@samediggi.fi Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Vest, Jouni Antti 29, rue Descartes75005 Paris, France 990   33 1 73 73 16 21vest.jouni@neuf.fr Jorgaleaddji
Vuolab, Kerttu Gollerássi Deanugeaidnu 704699980 Ohcejohka +358 40 18 83 144+358 40 52 81 705

kerttu.vuolab@pp.sonera.net

Dulka ja jorgaleaddji
Anárášgiella
Namma Čujuhus Telefon/e-poasta anárašgiella-suomagiellasuomagiella-anárášgiella
Mattus, Iisakki Kaamasentie 471699800 Avvil +358 16 672 740

+358 45 11 23 224

Dulka ja jorgaleaddji
Mattus, Ilmari Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Morottaja, Petter Saarikoskentie 6 A 499870 Anár +358 045 23 55 395petter.morottaja@gmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Nuortalašgiella
Namma Čujuhus Telefon/e-poasta nuortalašgiella-suomagiellasuomagiella-nuortalašgiella
Fofonoff, Katri Vanha Supruntie 14099800 Avvil +358 40 53 95 306katri.fofonoff@samediggi.fi Dulka ja jorgaleaddji
Fofonoff,   Merja 99870 Anár +358 400 532 323merjaffff@gmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Lumisalmi, Erkki Nellimintie 30499800 Avvil erkki.lumisalmi@ort.fi Dulka ja jorgaleaddji
Sanila-Aikio, Tiina +358 40 72 52 585tiina@sanila.fi Dulka ja jorgaleaddji

 

Seuraa

Get every new post delivered to your Inbox.